Nabídka knih našeho nakladatelství

Vyberte si z naší nabídky knížek pro děti i dospělé 

Knihy pro děti

Zvědavý oslík a Maruška

Kniha je pokračováním příběhů oslíka z knihy Zvědavý oslík. Oslík už ale není tím malým oslíkem, co stále zpovídá svou maminku a sní o dalekých krajích. Není ještě dospělým oslem a vše je pro něj nové, ale už dobře ví, že jeho místo je u člověka, který ho potřebuje. Tím jeho člověkem je holčička Maruška, která není jako ostatní děti, nikdy nevyroste. Její postižení ji vylučuje z dětského kolektivu. Oslík se stane jejím ochráncem, vytrestá šikanující děti, a díky němu Maruška najde mezi dalšími dětmi kamarády a začlení se do normálního života. Ponořte se do příběhů oslíka a Marušky, které vám pootevřou branku k pochopení síly důvěry a přátelství.

Autor textu Eva Gmentová

Ilustrace Martina Prokopová

Vydání první

Pevná vazba

Rok vydání 2023

Počet stran 58

Pro děti od 7 let 

ISBN 978-80-908970-0-7

Cena 300 

KOUPIT

O prasátku, co uteklo z chlívku

Příběh o tom, že plné korýtko není záruka štěstí.

Knížka pro děti s příběhem o jednom prasátku, co se mu nelíbilo být zavřené v chlívku a chtělo volně běhat loukami a lesy. Ostatní prasátka mu nerozuměla, stačilo jim plné korýtko. Jednoho dne se podařilo prasátku utéct. Co ho venku čekalo a jak se neučilo postarat se nejen o sebe, ale i nové kamarády, se dočtete v naší knížce s půvabnými ilustracemi slovenské ilustrátorky Lucie Grejtákové.

Knížka je určena dětem, které už začínají číst, nebo kterým ještě čtou rodiče.

Autor: Eva Gmentová

Ilustrace: Lucia Grejtáková

36 stran

Pevná vazba

První vydání

Rok 2023

ISBN 978-80-908133-7-3

Cena 320 Kč 

KOUPIT 


Na Chatě

Příběh desetileté dívky Ilonky a jejích kamarádů vás vtáhne do malých i větších dobrodružství. A že by se jich o víkendu nedalo stihnout tolik? Ale dalo. Stačí, když se necháte unášet dětskou fantazií a prožijete kouzlo opravdovosti dětského světa, které není ještě svázané klecí dospělosti. Půjdete tak s hlavními hrdiny na první noční výpravu, nadýchnete se voňavého lesa i rozkvetlé louky, smočíte nohu v ledovém šumavském potoku, postavíte zálesácký táborák… Ale připravte se, budete stále v pohybu, budete volní jak pták

Autor Yvona Kaňová

Ilustrace Andrea Malášková

Brožovaná vazba

112 stran

ISBN 978-80-908970-6-9

Cena 349 Kč 

KOUPIT


Zvědavý oslík

V jedné stáji se narodí oslici malý oslík. Sotva se postaví na nohy, už má spoustu zvídavých otázek na svou maminku oslici. Každý večer maminka malému oslíkovi trpělivě vysvětluje, proč člověka na cestách i v životě, co svět světem stojí, doprovázejí osli. Až jednoho dne malý oslík opustí svou maminku a půjde sloužit lidem a malé holčičce, už bude dobře vědět, kde se vzalo pevné pouto, které spojilo lidi a hýkající chlupaté oslíky.

Autor Eva Gmentová

Ilustrace Martina Prokopová

Edice První čtení

Příběh o oslíkovi s velkými písmenky a půvabnými obrázky

Pevná vazba

34 stran

ISBN 978-80-908133-0-4

Cena 200 Kč 

KOUPIT


Veverka a medvěd aneb příběhy nevšedního přátelství

Příběhy o veverce a medvědovi začínají ve chvíli, kdy medvěd nalezne opuštěné malé veveřátko a ujme se ho. Medvěd musí malou veverku naučit nejen dělat si zásoby na zimu, ale i skákat po stromech. Díky tomu se mezi nimi vytvoří opravdové přátelství. Soužití všech zvířátek v lese není někdy úplně jednoduché, ale přesto nakonec spojí síly, aby mohl medvěd s nimi trávit Vánoce.

Autor Eva Gmentová

Ilustrace Alena Stiborová

Edice První čtení

Příběh o přátelství veverky a medvěda s velkými písmenky a spoustou barevných obrázků

Vazba pevná

36 stran

ISBN 978-80-906748-5-1

Cena 180 Kč 

KOUPIT 
Pohádky od srdce k srdci

Pohádky ve stylu klasických pohádek, které známe z vyprávění babiček, kde dobro vítězí nad zlem a každá nespravedlnost je po zásluze potrestána.

Pohádky:

O švadlence a skřítku Jehličkovi

Král Slunce

O bludičce

Devět jabloní

a další

Autor Eva Gmentová

Ilustrace Kateřina Jelínková

Pohádky ve stylu klasických pohádek, které jinde nenajdete.

Vázaná vazba

70 stran

ISBN 978-80-908133-3-5

Cena 200 Kč 

KOUPIT

Píšťalkou mě zavoláš

Příběh jednoho přátelství psaný lehkou formou rozhovorů, okořeněný špetkou fantazie. Na první pohled by mohlo jít jen o svět jedné holčičky a jejího nevšedního kamaráda, který však okouzlí nejen děti. Pomůže jim i jejich rodičům volit správná slova a potěší každého, kdo cítí, že život je bezedná studnice možností, cest a poznání. Kniha vás provede tématy a otázkami, které si všichni občas klademe, ale odpovědi na ně jsou nad zlato. Díky srozumitelným přirovnáním vnese do vašich životů potřebný nadhled a pomůže vám najít ryzí hodnoty. Připomíná, jaké ctnosti jsou zakódované v buňkách každého člověka. 

Autor textu i ilustrací: Lucia Grejtáková

Překlad ze slovenštiny Lenka Kubešová

Vydání první

Rok 2023

Počet stran 79

Brožovaná vazba

ISBN 978-80-908133-8-0

Cena 300 Kč 

KOUPIT

Veverka a medvěd 

Omalovánky pro velké i malé z předlohy ke knížce Veverka a medvěd

Ilustrace Alena Stiborová

Vymaloval obálku Ondřej Kounovský

Cena 80 Kč včetně DPH

KOUPIT 


Deník malé Tonky

Když Tonce zemře maminka, zůstane jen s tatínkem a bratrem Dušanem, který i přes svoje mentální postižení je tím nejlepším bráchou na světě. Každý večer si Tonka sedá ke svému deníčku a zapisuje, co zažila. Jak si poradí se smutkem po mamince, který v sobě nosí? Jak se popere s předsudky dospělých vůči Dušanovi? Co zažije v létě se svojí prázdninovou partou za nečekané dobrodružství? Statečná desetiletá slečna nás pozve do svého světa. Nejen do světa kamarádství, voňavých luk a babiččiných buchet, ale nechá nás nahlédnout i do svých stesků, smutků a fantazie, abychom nakonec všichni zjistili, že na světě je přece tak krásně.

Autor Dagmar Košinová

Ilustrace Bibi Hykl

ISBN 978-80-908970-5-2

Cena 398 Kč

KOUPIT

Jak se veverka naučila chodit

Byla jedna veverka, co neskákala ze stromu na strom a neběhala po zemi. Neuměla to. Měla kamaráda medvěda, který jí všude nosil. Jednoho dne však medvěd měl jinou práci a co chudák veverka? Jestli se naučila chodit se dozví děti v naší knížce.

Příběh je z vyprávění o přátelích veverce a medvědovi, které děti znají z našich knížek. Tento jeden příběh je upraven pro leporelo pro malé děti a vznikl jako úplně první vyprávění o těchto dvou nerozlučných přátelích.

Autor: Eva Gmentová

Ilustrace: Jana Svobodová

Počet stran: 14

Rok vydání 2023

Druhé upravené vydání

Pro děti od 2 let

ISBN 978-80-908133-6-6

Cena 210 Kč 

KOUPIT 


Zajíček objevuje svět

Leporelo pro nejmenší děti s půvabnými obrázky. Malý zajíček se jednoho dne probudí a hledá maminku, která se asi někde zapomněla. A protože je hladový a zvědavý, vydá se ji hledat. Na své cestě se seznámí se zvířátky, které nezná, a zažije mnohá dobrodružství.

Autor Eva Gmentová

Ilustrace Martina Prokopová

Grafická úprava Naďa Moyzesová

Příběh o zajíčkovi, co šel hledat maminku a poznal další zvířátka

Rozkládací leporelo lepené plátnem a vyráběné ručně

14 stran

ISBN 978-80-908133-5-9

Cena 459 Kč 

KOUPIT

Za zvířátky do světa

Kniha obsahuje půvabné obrázky zvířátek, které děti znají ze ZOO, a jednoduché lehce zapamatovatelné říkanky, které zvířátka a jejich život představí, pro děti, které ještě neumí číst.

Ta lví hříva, ta si říká

o dobrého kadeřníka

zrovna včera u něj byl

zase vyhrál afro styl

Autor textu i ilustrací Martina Prokopová

Knížka pro malé děti s jednoduchými a rychle zapamatovatelnými říkankami k obrázkům zvířátek

Kroužková vazba, karton rozvíjející motorické schopnosti dětí

16 stran

ISBN 978-80-908133-4-2

Cena 150 Kč 

KOUPIT 


Dráček Fráček za školou

Každému se občas nechce do školy nebo školky a raději by si hrál nebo maloval. Dráček Fráček je na tom stejně a sem tam si místo školy zalétne na věž zahrát na kytaru. Na svých záškoláckých výletech jednou potká nového kamaráda, kterým není nikdo jiný než čert. Spolu s ním se pak vydá do pekla. Co se bude dít dál? Polepší se Fráček nebo ne?

Autor Eva Gmentová

Ilustrace Naďa Moyzesová

Kroužková vazba, 16 stran

ISBN 978-80-908970-4-5

Cena 249 Kč

KOUPIT 

Knihy pro dospělé

Buď změníš svůj život nebo život změní tebe

Autorka Eva Gmentová před dvěma lety opustila pozici obchodní ředitelky a v srdci Křivoklátské přírody hledala sama sebe a rovnováhu potřebnou k životu. Tehdy začala vznikat její kniha. Kniha obsahuje úvahy o životě a rolích, které hrajeme a které musíme přijmout za své, abychom žili šťastný život.

Autor: Eva Gmentová

Ilustrace: Alena Stiborová

Grafické práce: Katka Jelínková

ISBN: 978-80-906748-4-4

Rok vydání 2020

Cena: 150 Kč

KOUPIT

Kapitán a jeho sestra

Romantický historický příběh, který vznikl na základě skutečných reálií jižního Walesu, vás zavede nejen do Anglie, ale i na moře. Budete svědky boje tajemného černého kapitána pirátského trojstěžníku za svá práva a majetek. Nechte se unést na vlně vášně, lásky, pomsty a zrady...

Druh knihy: brožovaná

Rozměr: A5

Autor: Alice Belis (česká autorka publikující pod pseudonymem)

ISBN: 978-80-908133-2-8

Rok vydání 2021

Počet stran: 153

Cena: 180 Kč

KOUPIT

Zpráva o budoucí minulosti nalezené v Praze

Každý zná legendu o Golemovi, každý nepochybně slyšel o působení astrologů v Praze, ale jsou záhady a rébusy, které jsou stále utajeny. Hrdina naší knihy poodhalí tajemství, které dlouhá léta ukrýval hřbitov blízko Karlova náměstí. Věřte nebo nevěřte, ale Praha je nejen středem Evropy, ale i centrem starých mystérií a skrytých poselství. Pojďte se začíst do napínavého příběhu o jedné pomstě a odhaleném tajemství Prahy.

Autor: Pavel K. Suk

Obálka: Alena Stiborová

rozměr: A 5

ISBN: 978-80-908133-1-1

Rok vydání 2021

Stran: 196

Cena: 209 Kč

KOUPIT

Střípky života

Kniha fejetonů, které vznikaly během let 2019 až 2023 a které jsou poznamenané dobou, kdy vznikaly. Fejetony jsou plné zamyšlení nad tím, jak silně funguje psychika, že životní situace nás učí, jak žít a jak jít dál, a že nám do cesty přicházejí situace, které nás mají poučit a posunout. 

Druh knihy: Brožovaná

Autor: Eva Gmentová

ISBN: 978-80-908133-9-7

Rok vydání 2023

Cena: 220 Kč

KOUPIT

Odborné publikace

Pojištění v kostce

Odborná učebnice

Kolektiv autorů

ISBN 978-80-906748-7-5

Rok vydání 2020

Cena 220 Kč

KOUPIT

Pojištění občanů

Odborná učebnice

Kolektiv autorů

Rok vydání 2020

ISBN 978-80-906748-6-8

Cena 150 Kč

KOUPIT