Naši autoři

Naši autoři

Yvona Kaňová

Je amatérská spisovatelka

Pracuje jako vychovatelka na ZŠ a věnuje většinu svého profesního života zájmovému vzdělávání dětí!

Od r. 1992 pracovala jako vychovatelka v Domově mládeže v Lišově a v Táboře, později jako vychovatelka školní družiny v Prachaticích a v Chotovinách u Tábora.

Rozvoj dětské osobnosti a využití volného času byl pro ni vždy prioritou a celoživotně se vzdělává v této oblasti.

Ve své práci snaží o obohacení, o nové poznatky a dovednosti pro děti v nejrůznějších oblastech. Vyučuje hře na flétnu a kytaru, vede kroužek keramiky. Je garantem každoročních víkendových exkurzí do hlavního města Prahy a turistických výletů v místě, kde žije.

Dagmar Košinová

Je obyčejná žena a amatérská spisovatelka literatury pro děti. 

V roce 2021 vydalo nakladatelství a vydavatelství Togga její prvotinu Nomen Omen aneb Lidé z Dlouhé ulice, ilustracemi knihu doplnila výtvarnice paní Markéta Prachatická.

V běžném životě prošla několika obory. Svoji pracovní kariéru odstartovala jako učitelka německého jazyka na střední škole. Poté přišly na svět její tři děti. Do pedagogické branže se po mateřské dovolené již nevrátila, ale po nějaký čas uplatnila své organizační schopnosti a jazykové znalosti v oboru cestovního ruchu. V roce 2018 jí však život nabídl možnost začít pracovat v oblasti sociálních služeb a po absolvování kurzu Pracovník v sociálních službách nastoupila v Denním a týdenním stacionáři jako osobní asistentka. Následovala práce v Domácím hospici jako terénní ošetřovatelka.  

Eva Gmentová

Eva psala příběhy od dětství a pak se jednou rozhodla své rukopisy poslat ke čtenářům a tím vzniklo nakladatelství Knihy Radosti.

Psaní neopustila a věnuje se především tvorbě pro děti, fejetonům a úvahám.

Ocenění od dětí jí těší nejvíce.

Má za sebou více jak třicetiletou kariéru ve finančních službách, kdy vždy stála na straně klientů a pomáhala jim s jejich záležitostmi. Z této praxe čerpá i ve své druhé profesi, kdy založila a řídí společnost, která se věnuje odbornému a manažerskému vzdělávání.

V nakladatelství má na starosti řízení a vedení společnosti a rozhoduje o edičním plánu a aktivitách společnosti.

Věnuje se i výuce komunikačních a prezentačních dovedností ať verbálním nebo psaným.


Lucia Grejtáková

Lucia je ze Slovenska, kde tvoří své úžasné obrázky a obrazy a kde vydala kromě knížky Píšťalkou ma zavoláš i knihu Krajina, ako vnutry tak i navonok.

Lucia o sobě říká: Som výtvarníčka zameraná na akvarelovú ilustráciu a perokresbu.

Vyštudovala som odbor dizajn v Košiciach a výtvarné techniky (fotografia, animácia, kresba, maľba) v poľskom Radome. Venovala som sa a odskúšala rôzne výtvarné techniky, štýly aj materiál. V posledných rokoch mi však učaroval akvarel a jeho charakteristická priehľadnosť, ktorú občas kombinujem s jemnými líniami kresby.

Maľujem motívy pre dospelých i deti. Spolupracujem so spisovateľmi, vydavateľmi, organizáciami aj jednotlivcami, ilustrujem a zalamujem knihy, venujem sa rôznym projektom.

V roku 2019 som samo-vydala svoju prvú knihu - novelu Krajina.


Martina Prokopová

Je především ilustrátorka a výtvarnice, ale ke svým obrázkům zvířátek zveršovala říkanky, které děti milují.


Alice Belis 

Je česká autorka knih pro ženy, která žije v zahraničí a publikuje v našem nakladatelství pod svým pseudonymem.

Pavel K. Suk

Pavel bohužel již není mezi námi, ale byl to renesanční člověk mnoha talentů, který žil bouřlivý život. Je nám ctí, že příběh, který kdysi napsal, jsme mohli vydat.